Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
estradę "Morskiego Oka", które przez trzy czwarte wieku było najważniejszym miejscem na kulturalnej mapie Zakopanego.
Po II wojnie światowej hotel wraz z całym zapleczem przejęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, a potem - władze miasta i Miejski Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku. W 1970 roku dobudowano nad "Morskim Okiem" niestylowe trzecie piętro, likwidując facjatki i stromy przedtem dach, a jeszcze wcześniej rozebrano charakterystyczną werandę, uzupełniającą część restauracyjną.
Przez blisko 30 powojennych lat działało tu Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej i prowadzony przez nie teatr amatorski. Niebawem po przekształceniu MOSTiW-u w Tatrzańskie Przedsiębiorstwo Turystyczne "Tatry" działalność teatralna została w znacznym stopniu ograniczona.
Wiosną
estradę "Morskiego Oka", które przez trzy czwarte wieku było najważniejszym miejscem na kulturalnej mapie Zakopanego.<br> Po II wojnie światowej hotel wraz z całym zapleczem przejęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, a potem - władze miasta i Miejski Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku. W 1970 roku dobudowano nad "Morskim Okiem" niestylowe trzecie piętro, likwidując facjatki i stromy przedtem dach, a jeszcze wcześniej rozebrano charakterystyczną werandę, uzupełniającą część restauracyjną. <br> Przez blisko 30 powojennych lat działało tu Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej i prowadzony przez nie teatr amatorski. Niebawem po przekształceniu MOSTiW-u w Tatrzańskie Przedsiębiorstwo Turystyczne "Tatry" działalność teatralna została w znacznym stopniu ograniczona.<br> Wiosną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego