Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
a jeśli Francuzi, to: "Je ne comprends pas, je suis le mouton". Po włosku to już nie wiem, pewnie "porco". Zapamiętasz sobie? Jak nie, to ja ci to napiszę na karteczce, a ty się nauczysz.
Kantara serdecznie zakłopotany jego życzliwością, poskrobał się w głowę.
- No dobrze, Romciu, ale chyba po fajrancie albo jutro. Nagle Roman odepchnął kolegę.
- Odwal się! Odwal! Moje uszanowanie! - ukłonił się dwu panom zdążającym na jego rewir - może tutaj - odsunął krzesło, zobowiązując ich tym do zajęcia wskazanego miejsca - czym mogę panom służyć?
Jeden z gości uśmiechnął się zagadkowo: - Ja bym zjadł coś lekkiego.
- Proszę bardzo: paszteciki z mózgiem
a jeśli Francuzi, to: "Je ne comprends pas, je suis le mouton". Po włosku to już nie wiem, pewnie "porco". Zapamiętasz sobie? Jak nie, to ja ci to napiszę na karteczce, a ty się nauczysz.<br>Kantara serdecznie zakłopotany jego życzliwością, poskrobał się w głowę.<br>- No dobrze, Romciu, ale chyba po fajrancie albo jutro. Nagle Roman odepchnął kolegę.<br>- Odwal się! Odwal! Moje uszanowanie! - ukłonił się dwu panom zdążającym na jego rewir - może tutaj - odsunął krzesło, zobowiązując ich tym do zajęcia wskazanego miejsca - czym mogę panom służyć?<br>Jeden z gości uśmiechnął się zagadkowo: - Ja bym zjadł coś lekkiego.<br>- Proszę bardzo: paszteciki z mózgiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego