Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
cytowanego Amerykanina można bez trudu ustalić.
Cesarz Chin słał gniewne listy do królowej Wiktorii, pytając, dlaczego akurat ten produkt - opium - ma być narzucany Chinom. Wreszcie wysłał do Kantonu swego admirała, który 7 czerwca 1839 roku zagarnął 20291 skrzyń z opium i wrzucił je do morza. Nakazał też aresztowanie personelu europejskich faktorii.
Wielka Brytania ruszyła na wojnę w obronie wolnego handlu i zachodniej cywilizacji. Chiny nie potrafiły uporać się ze świetnie zorganizowaną machiną wojenną imperium. Miały zmurszały system administracyjny, ich archaiczna sztuka wojenna niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków.
Pamiętniki Pei Czing cz'iao, młodego intelektualisty, który na ochotnika wstąpił do wojska mającego
cytowanego Amerykanina można bez trudu ustalić.<br> Cesarz Chin słał gniewne listy do królowej Wiktorii, pytając, dlaczego akurat ten produkt - opium - ma być narzucany Chinom. Wreszcie wysłał do Kantonu swego admirała, który 7 czerwca 1839 roku zagarnął 20291 skrzyń z opium i wrzucił je do morza. Nakazał też aresztowanie personelu europejskich faktorii.<br> Wielka Brytania ruszyła na wojnę w obronie wolnego handlu i zachodniej cywilizacji. Chiny nie potrafiły uporać się ze świetnie zorganizowaną machiną wojenną imperium. Miały zmurszały system administracyjny, ich archaiczna sztuka wojenna niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków.<br> Pamiętniki Pei Czing cz'iao, młodego intelektualisty, który na ochotnika wstąpił do wojska mającego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego