Typ tekstu: Książka
Autor: Mirkowicz Tomasz
Tytuł: Pielgrzymka do Ziemi Świętej Egiptu
Rok: 1999
o mur, napadano na ludzi noszących stroje z cienkiego lnu. Włamano się nawet do piramid; obrabowano je, rozbito sarkofagi i wywleczono ciała władców. Według jednego z papirusów buntownicy zdołali nawet uprowadzić króla.
- I co to wszystko dało?
- Nie uwierzysz, ale najtrwalszym zwycięstwem egipskiej rewolucji była demokratyzacja życia pośmiertnego. Wcześniej tylko faraon i wybrani przez niego członkowie dworu powracali do życia w Krainie Zachodniej. Natomiast od rewolucji każdy po śmierci stawał się Ozyrysem.
Wjechali do niedużego miasteczka i Mahmud zatrzymał opla przed piętrowym, bielonym wapnem budynkiem.
- Komenda policji - wyjaśnił. - Mam się tu z kimś spotkać. Pójdziesz ze mną?
- Nie, zaczekam przy samochodzie
o mur, napadano na ludzi noszących stroje z cienkiego lnu. Włamano się nawet do piramid; obrabowano je, rozbito sarkofagi i wywleczono ciała władców. Według jednego z papirusów buntownicy zdołali nawet uprowadzić króla.<br>- I co to wszystko dało?<br>- Nie uwierzysz, ale najtrwalszym zwycięstwem egipskiej rewolucji była demokratyzacja życia pośmiertnego. Wcześniej tylko faraon i wybrani przez niego członkowie dworu powracali do życia w Krainie Zachodniej. Natomiast od rewolucji każdy po śmierci stawał się Ozyrysem.<br>Wjechali do niedużego miasteczka i Mahmud zatrzymał opla przed piętrowym, bielonym wapnem budynkiem.<br>- Komenda policji - wyjaśnił. - Mam się tu z kimś spotkać. Pójdziesz ze mną?<br>- Nie, zaczekam przy samochodzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego