Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
in. Heinrich Paeslack i Ernst Schmidt w latach 1932-36). Po wojnie pierwszym nauczycielem był Donald Mandryk. Szkoła działała jeszcze do 1882 r. - pod koniec jako filia pasłęckiej "dwójki", a jej kierowniczką była Czesława Głowacka.
Od zakończenia działań wojennych i zamieszkania w Pasłęku ks. Józefa Sikory, kościół w Mariance jest filialnym kościołem parafii Pasłęk. Chociaż przetrwał wojnę w stanie nienaruszonym, to jednak po działaniach wojennych jego wnętrze zostało zdewastowane. W dniu 24. stycznia 1945 r. plebania i parafialne zabudowania gospodarcze w wyniku ostrzału artyleryjskiego padły łupem płomieni.
Wieś została zajęta w dniu 24.01.1945 r. przez wojska sowieckie. Ok. 50
in. Heinrich Paeslack i Ernst Schmidt w latach 1932-36). Po wojnie pierwszym nauczycielem był Donald Mandryk. Szkoła działała jeszcze do 1882 r. - pod koniec jako filia pasłęckiej "dwójki", a jej kierowniczką była Czesława Głowacka. <br>Od zakończenia działań wojennych i zamieszkania w Pasłęku ks. Józefa Sikory, kościół w Mariance jest filialnym kościołem parafii Pasłęk. Chociaż przetrwał wojnę w stanie nienaruszonym, to jednak po działaniach wojennych jego wnętrze zostało zdewastowane. W dniu 24. stycznia 1945 r. plebania i parafialne zabudowania gospodarcze w wyniku ostrzału artyleryjskiego padły łupem płomieni. <br>Wieś została zajęta w dniu 24.01.1945 r. przez wojska sowieckie. Ok. 50
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego