Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
chorągwi. Wieża lwowskiego ratusza jest w przekroju kwadratowa. Na czterech rogach wisiały chorągwie: amerykańska, angielska, francuska i sowiecka. Na maszcie środkowym - polska: .biało-czerwona. Stwierdzam to jako naoczny świadek. Wszystkie biało-czerwone, na mieście i ratuszu znikły dnia następnego. Znikły również chorągwie amerykańska, angielska i francuska. Na maszcie środkowym zawisła flaga sowiecka.
Gdy byłem przed kilku laty z wycieczce we Lwowie przewodniczka Inturistu pokazywała nam tablice pamiątkową umieszczoną na frontonie ratusza na cześć żołnierza sowieckiego, który pierwszy wywiesił sztandar sowiecki na wieży ratuszowej i przy tym zginął.
Prof. dr TADEUSZ CEYPEK (Katowice)JEDNO MAŁE "NIE"

W artykule "Diaspora Czechów i Słowaków
chorągwi. Wieża lwowskiego ratusza jest w przekroju kwadratowa. Na czterech rogach wisiały chorągwie: amerykańska, angielska, francuska i sowiecka. Na maszcie środkowym - polska: .biało-czerwona. Stwierdzam to jako naoczny świadek. Wszystkie biało-czerwone, na mieście i ratuszu znikły dnia następnego. Znikły również chorągwie amerykańska, angielska i francuska. Na maszcie środkowym zawisła flaga sowiecka.<br>Gdy byłem przed kilku laty z wycieczce we Lwowie przewodniczka Inturistu pokazywała nam tablice pamiątkową umieszczoną na frontonie ratusza na cześć żołnierza sowieckiego, który pierwszy wywiesił sztandar sowiecki na wieży ratuszowej i przy tym zginął.<br>&lt;au&gt;Prof. dr TADEUSZ CEYPEK (Katowice)&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;JEDNO MAŁE "NIE"&lt;/&gt;<br><br>W artykule "Diaspora Czechów i Słowaków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego