Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wszechświat
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1958
obliczony przez Krausa na podstawie radiopromieniowania Wenus, powoduje następstwo dnia i nocy w stosunkowo krótkim okresie czasu. Zjawiska te różnicują temperaturę panującą w poszczególnych okolicach planety Wenus.
Szczególne ciekawą zagadkę stanowi podłoże glebowe, bowiem według hipotezy Wildta miałyby je tworzyć masy plastyczne pochodne kwasu mrówkowego. Brak danych obserwacyjnych odnośnie do formaldehydu przeczy tej hipotezie, zaś podobna do ziemskiej gęstość, której wartość wynosi 4,9, zdaje się wskazywać na podobny skład mineralny. Metoda zastosowania pomiaru albeda w tym przypadku zawodzi, gdyż wynik pomiaru odnosi się nie do trwałej powierzchni planety, lecz do obłoków, na co zresztą wskazuje wartość 59% uzyskana obserwacyjnie.
Masa
obliczony przez Krausa na podstawie radiopromieniowania Wenus, powoduje następstwo dnia i nocy w stosunkowo krótkim okresie czasu. Zjawiska te różnicują temperaturę panującą w poszczególnych okolicach planety Wenus.<br> Szczególne ciekawą zagadkę stanowi podłoże glebowe, bowiem według hipotezy Wildta miałyby je tworzyć masy plastyczne pochodne kwasu mrówkowego. Brak danych obserwacyjnych odnośnie do formaldehydu przeczy tej hipotezie, zaś podobna do ziemskiej gęstość, której wartość wynosi 4,9, zdaje się wskazywać na podobny skład mineralny. Metoda zastosowania pomiaru albeda w tym przypadku zawodzi, gdyż wynik pomiaru odnosi się nie do trwałej powierzchni planety, lecz do obłoków, na co zresztą wskazuje wartość 59% uzyskana obserwacyjnie.<br> Masa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego