Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
następujące żądania: zniesienie obowiązku "posyłek", podniesienie plac do pięćdziesięciu złotych kwartalnie, uregulowanie wszystkich zaległości, remont mieszkań z ułożeniem podłóg w każdej izbie, praca nie od słońca do słońca, ale dwanaście godzin latem i osiem godzin w zimie z dwugodzinną przerwą obiadową - i inne, ale te nie zostały później uwzględnione.
Postawa fornali była tak bojowa, że zaskoczony przed żniwami hrabia musiał się w końcu na te żądania zgodzić. Wprawdzie nie zdobyto ogródków przydomowych ani urlopów, ani ubezpieczenia, ale fornale tym się nie zrażali wierząc już w swoje siły, że następnym razem i to osiągną.
Serce mi rosło, kiedym na to z sadu
następujące żądania: zniesienie obowiązku "posyłek", podniesienie plac do pięćdziesięciu złotych kwartalnie, uregulowanie wszystkich zaległości, remont mieszkań z ułożeniem podłóg w każdej izbie, praca nie od słońca do słońca, ale dwanaście godzin latem i osiem godzin w zimie z dwugodzinną przerwą obiadową - i inne, ale te nie zostały później uwzględnione.<br>Postawa fornali była tak bojowa, że zaskoczony przed żniwami hrabia musiał się w końcu na te żądania zgodzić. Wprawdzie nie zdobyto ogródków przydomowych ani urlopów, ani ubezpieczenia, ale fornale tym się nie zrażali wierząc już w swoje siły, że następnym razem i to osiągną.<br>Serce mi rosło, kiedym na to z sadu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego