Typ tekstu: Książka
Autor: Bojarska Teresa
Tytuł: Świtanie, przemijanie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1980
córki za któregokolwiek z nich. Dotychczas klepali biedę, bywało, że brakło im na sól i właśnie nie gdzie indziej, a u dworusów, u fornali skomleli o pożyczki. Najczęściej na przednówku. Byli jednakże gospodarzami, dawniej i teraz, zawsze. Nosili się z wysoka i wciąż mieli za lepszych od byłych dworskich oficjalistów, fornali, stróżów, polowych.
I jeszcze ktoś nie przyjął ziemi. Michał Ocimek. W salonie stawił się jako jeden z pierwszych. Oznajmił, że chce wyjechać z Malenia. Jest z zawodu mechanikiem.
- Teraz taki czas, że trzeba ludzi. Niestary jestem, dwadzieścia sześć lat nie wiek. Powiadają, w mieście Łodzi szkoły otwarte.
- Chcecie się kształcić
córki za któregokolwiek z nich. Dotychczas klepali biedę, bywało, że brakło im na sól i właśnie nie gdzie indziej, a u dworusów, u fornali skomleli o pożyczki. Najczęściej na przednówku. Byli jednakże gospodarzami, dawniej i teraz, zawsze. Nosili się z wysoka i wciąż mieli za lepszych od byłych dworskich oficjalistów, fornali, stróżów, polowych.<br> I jeszcze ktoś nie przyjął ziemi. Michał Ocimek. W salonie stawił się jako jeden z pierwszych. Oznajmił, że chce wyjechać z Malenia. Jest z zawodu mechanikiem.<br>- Teraz taki czas, że trzeba ludzi. Niestary jestem, dwadzieścia sześć lat nie wiek. Powiadają, w mieście Łodzi szkoły otwarte.<br>- Chcecie się kształcić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego