Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
Nie mówię już o tym, co robiła rewolucja francuska z grobami dawnych królów, i o aktach wandalizmu, jakich się dopuszczano.
U nas rok 1926 przyniósł radykalną zmianę programów nauczania.
Na plan pierwszy wysunięto wówczas czyn zbrojny, twierdząc, że tylko przez Legiony Polska mogła odzyskać niepodległość. I tutaj pozwolę sobie zacytować fragment pamiętników Wincentego Witosa, który, osadzony w 1930 roku w twierdzy brzeskiej, został poddany nie tylko fizycznym katuszom, ale także#jak byśmy dzisiaj powiedzieli#indoktrynacji. Pisze on w swoich pamiętnikach:
"Jako jedyną lekturę podawano nam w Brześciu małe broszurki pt.
Historia 156 pułków polskich. Pisali ją przeważnie oficerowie Polacy, niektórzy nawet
Nie mówię już o tym, co robiła rewolucja francuska z grobami dawnych &lt;page nr=361&gt; królów, i o aktach wandalizmu, jakich się dopuszczano.<br>U nas rok 1926 przyniósł radykalną zmianę programów nauczania.<br>Na plan pierwszy wysunięto wówczas czyn zbrojny, twierdząc, że tylko przez Legiony Polska mogła odzyskać niepodległość. I tutaj pozwolę sobie zacytować fragment pamiętników Wincentego Witosa, który, osadzony w 1930 roku w twierdzy brzeskiej, został poddany nie tylko fizycznym katuszom, ale także#jak byśmy dzisiaj powiedzieli#indoktrynacji. Pisze on w swoich pamiętnikach:<br> &lt;q&gt;"Jako jedyną lekturę podawano nam w Brześciu małe broszurki pt.<br>Historia 156 pułków polskich. Pisali ją przeważnie oficerowie Polacy, niektórzy nawet
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego