Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
przez wojnę.
Jest to jednak wojna o wyznaczonych i ograniczonych celach.
ALIANS ISLAMSKO-KONFUCJAŃSKI?
Druga grupa argumentów polemicznych kwestionuje obraz poszczególnych cywilizacji, stanowiący dla Huntingtona przesłankę dla jego wniosków.
Podobnie jak autor "Zderzenia cywilizacji", jego polemiści skupiają się głównie na problemie islamu i fundamentalizmu.
Zgodni są co do tego, że fundamentalizm jest zjawiskiem przede wszystkim reaktywnym, jest świadectwem słabości, nie siły, zwierania szeregów, rozpaczliwej próby powrotu do wyidealizowanej przeszłości i umacniania tożsamości zagrożonej przez natrętne i przemożne wpływy zachodnie.
Zjawiska zbliżone występowały na wielką skalę w XIX-wiecznych Indiach i Chinach.
Nadto rozmaite inne konflikty polityczne i socjalne z przyczyn taktycznych
przez wojnę.<br>Jest to jednak wojna o wyznaczonych i ograniczonych celach.<br>ALIANS ISLAMSKO-KONFUCJAŃSKI?<br>Druga grupa argumentów polemicznych kwestionuje obraz poszczególnych cywilizacji, stanowiący dla Huntingtona przesłankę dla jego wniosków.<br>Podobnie jak autor "Zderzenia cywilizacji", jego polemiści skupiają się głównie na problemie islamu i fundamentalizmu.<br>Zgodni są co do tego, że fundamentalizm jest zjawiskiem przede wszystkim reaktywnym, jest świadectwem słabości, nie siły, zwierania szeregów, rozpaczliwej próby powrotu do wyidealizowanej przeszłości i umacniania tożsamości zagrożonej przez natrętne i przemożne wpływy zachodnie.<br>Zjawiska zbliżone występowały na wielką skalę w XIX-wiecznych Indiach i Chinach.<br>Nadto rozmaite inne konflikty polityczne i socjalne z przyczyn taktycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!