Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
uczę, a który powstał wszystkiego dwa lata temu); jej twórcy to dziś czołówka światowej ekonomii, a jeden z nich (James Buchanan) otrzymał nagrodę Nobla.
Ekonomiczna analiza polityki dowodzi, że ludzie kierują się w swej działalności określonymi preferencjami i interesami niezależnie od tego, gdzie pracują.
Swoje preferencje i interesy ma zarówno funkcjonariusz publiczny, jak i prywatny przedsiębiorca, urzędnik państwowy i majster w fabryce.
Reakcje jednostek na oddziałujące na nich bodźce są takie same i w sektorze publicznym, i w sektorze prywatnym.
W związku z tym teoretycy z tej szkoły postulują, że analiza ludzkich zachowań powinna opierać się na jednakowych zasadach.
Nie jest
uczę, a który powstał wszystkiego dwa lata temu); jej twórcy to dziś czołówka światowej ekonomii, a jeden z nich (James Buchanan) otrzymał nagrodę Nobla.<br>Ekonomiczna analiza polityki dowodzi, że ludzie kierują się w swej działalności określonymi preferencjami i interesami niezależnie od tego, gdzie pracują.<br>Swoje preferencje i interesy ma zarówno funkcjonariusz publiczny, jak i prywatny przedsiębiorca, urzędnik państwowy i majster w fabryce.<br>Reakcje jednostek na oddziałujące na nich bodźce są takie same i w sektorze publicznym, i w sektorze prywatnym.<br>W związku z tym teoretycy z tej szkoły postulują, że analiza ludzkich zachowań powinna opierać się na jednakowych zasadach.<br>Nie jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego