Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zabiegać o uchylenie decyzji amerykańskiego sądu.
(PAP)



Opozycjoniści trafili do więzienia

Pakistan W zeszłym tygodniu w tym rządzonym przez armię państwie policja i siły porządkowe aresztowały ponad 2 tysiące polityków i działaczy opozycyjnych - poinformowali w środę przedstawiciele opozycji.
Wśród aresztowanych są posłowie rozwiązanego przez armię parlamentu, byli ministrowie i wysocy funkcjonariusze centrolewicowej Pakistańskiej Partii Ludowej byłej premier Benazir Bhutto.
Jest to zapewne największa tego rodzaju operacja przeciwko opozycji przeprowadzona przez wojskowy rząd genenerała Perveza Musharrafa, który w 1999 roku przejął władzę w Pakistanie.
(PAP)



W czasie święta Kurdowie protestują

turcja Kilkaset tysięcy Kurdów święciło w środę Newroz - kurdyjski nowy rok. Jest
zabiegać o uchylenie decyzji amerykańskiego sądu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Opozycjoniści trafili do więzienia&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pakistan&lt;/&gt; W zeszłym tygodniu w tym rządzonym przez armię państwie policja i siły porządkowe aresztowały ponad 2 tysiące polityków i działaczy opozycyjnych - poinformowali w środę przedstawiciele opozycji.<br>Wśród aresztowanych są posłowie rozwiązanego przez armię parlamentu, byli ministrowie i wysocy funkcjonariusze centrolewicowej Pakistańskiej Partii Ludowej byłej premier Benazir Bhutto.<br>Jest to zapewne największa tego rodzaju operacja przeciwko opozycji przeprowadzona przez wojskowy rząd genenerała Perveza Musharrafa, który w 1999 roku przejął władzę w Pakistanie.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;W czasie święta Kurdowie protestują&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;turcja&lt;/&gt; Kilkaset tysięcy Kurdów święciło w środę Newroz - kurdyjski nowy rok. Jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!