Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zabiegać o uchylenie decyzji amerykańskiego sądu.
(PAP)Opozycjoniści trafili do więzienia

Pakistan W zeszłym tygodniu w tym rządzonym przez armię państwie policja i siły porządkowe aresztowały ponad 2 tysiące polityków i działaczy opozycyjnych - poinformowali w środę przedstawiciele opozycji.
Wśród aresztowanych są posłowie rozwiązanego przez armię parlamentu, byli ministrowie i wysocy funkcjonariusze centrolewicowej Pakistańskiej Partii Ludowej byłej premier Benazir Bhutto.
Jest to zapewne największa tego rodzaju operacja przeciwko opozycji przeprowadzona przez wojskowy rząd genenerała Perveza Musharrafa, który w 1999 roku przejął władzę w Pakistanie.
(PAP)W czasie święta Kurdowie protestują

turcja Kilkaset tysięcy Kurdów święciło w środę Newroz - kurdyjski nowy rok. Jest
zabiegać o uchylenie decyzji amerykańskiego sądu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Opozycjoniści trafili do więzienia&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pakistan&lt;/&gt; W zeszłym tygodniu w tym rządzonym przez armię państwie policja i siły porządkowe aresztowały ponad 2 tysiące polityków i działaczy opozycyjnych - poinformowali w środę przedstawiciele opozycji.<br>Wśród aresztowanych są posłowie rozwiązanego przez armię parlamentu, byli ministrowie i wysocy funkcjonariusze centrolewicowej Pakistańskiej Partii Ludowej byłej premier Benazir Bhutto.<br>Jest to zapewne największa tego rodzaju operacja przeciwko opozycji przeprowadzona przez wojskowy rząd genenerała Perveza Musharrafa, który w 1999 roku przejął władzę w Pakistanie.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;W czasie święta Kurdowie protestują&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;turcja&lt;/&gt; Kilkaset tysięcy Kurdów święciło w środę Newroz - kurdyjski nowy rok. Jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego