Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kraj. Nie rozstrzelają nas wszystkich, choćby sprowadzili tu całą rosyjską armię - mówi Lubomir, emerytowany inżynier, który przyjechał ze Lwowa. Swój namiot rozbił tuż przy siedzibie prezydenta na ulicy Bankowej.
Poprzedniej nocy tłum ruszył w stronę budynku, drogę zagrodziły mu oddziały milicji i wojska. Stanęli naprzeciw siebie rozgorączkowani manifestanci i młodzi funkcjonariusze uzbrojeni w tarcze, w czarnych hełmach na głowach. Wydawało się, że tłum zmiecie ostatnią przeszkodę i wedrze się do budynku. Wydawało się, iż pierwszy raz podczas tej rewolucji może polać się krew.
- Wie, co jest piękne? Ludzie nie poszli, a nasi liderzy, gdy dowiedzieli się, że tamci będą strzelać, powiedzieli
kraj. Nie rozstrzelają nas wszystkich, choćby sprowadzili tu całą rosyjską armię - mówi &lt;name type="person"&gt;Lubomir&lt;/&gt;, emerytowany inżynier, który przyjechał ze &lt;name type="place"&gt;Lwowa&lt;/&gt;. Swój namiot rozbił tuż przy siedzibie prezydenta na ulicy &lt;name type="place"&gt;Bankowej&lt;/&gt;.<br>Poprzedniej nocy tłum ruszył w stronę budynku, drogę zagrodziły mu oddziały milicji i wojska. Stanęli naprzeciw siebie rozgorączkowani manifestanci i młodzi funkcjonariusze uzbrojeni w tarcze, w czarnych hełmach na głowach. Wydawało się, że tłum zmiecie ostatnią przeszkodę i wedrze się do budynku. Wydawało się, iż pierwszy raz podczas tej rewolucji może polać się krew.<br>- Wie, co jest piękne? Ludzie nie poszli, a nasi liderzy, gdy dowiedzieli się, że tamci będą strzelać, powiedzieli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!