Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
współczesnego kapitalizmu dostarczyły tych przykładów.
Z tych czy innych powodów, postkomunistyczne programy przyjęły wszędzie imperatyw prywatyzacji tj. uporządkowanego i legalnie usankcjonowanego przekazania praw własności należących do państwa (i innych ciał publicznych) osobom prywatnym - fizycznym bądź prawnym. Zapominając o ideologii, nawet aparatczycy opowiedzieli się za prywatyzacją; nie brak tu przykładów. A funkcjonariusze międzynarodowych organizacji, jeszcze niedawno pełni pochwał dla kolektywizmu, pisali poradniki prywatyzacji. Nic w tym złego. Zgodnie z przysłowiem, tylko krowa nie zmienia zdania. Moda na prywatyzację nastała nie tylko w krajach postkomunistycznych, ale i na Zachodzie, gdzie, z różnych przyczyn, istnieją spore wyspy przemysłu państwowego.
Mimo to wbrew ogłaszanym triumfalną
współczesnego kapitalizmu dostarczyły tych przykładów.<br>Z tych czy innych powodów, postkomunistyczne programy przyjęły wszędzie imperatyw prywatyzacji tj. uporządkowanego i legalnie usankcjonowanego przekazania praw własności należących do państwa (i innych ciał publicznych) osobom prywatnym - fizycznym bądź prawnym. Zapominając o ideologii, nawet aparatczycy opowiedzieli się za prywatyzacją; nie brak tu przykładów. A funkcjonariusze międzynarodowych organizacji, jeszcze niedawno pełni pochwał dla kolektywizmu, pisali poradniki prywatyzacji. Nic w tym złego. Zgodnie z przysłowiem, tylko krowa nie zmienia zdania. Moda na prywatyzację nastała nie tylko w krajach postkomunistycznych, ale i na Zachodzie, gdzie, z różnych przyczyn, istnieją spore wyspy przemysłu państwowego.<br>Mimo to wbrew ogłaszanym triumfalną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!