Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
pomagał pokrzywdzonym. Niektórzy sędziowie i policjanci nie znoszą go za wywieranie presji, nieprawnicze tyrady i demonstracje w sądach. Zarzucają sekciarski sposób działania. Od końca maja Krzysztof Orszagh pełni rolę rzecznika praw ofiar przestępstw na dwa sposoby: społecznie - jako prezes stowarzyszenia i urzędowo - jako doradca ministra.
Wykreował sam siebie - smutna twarz, garnitur, przenikliwy wzrok, dobitne słowa. Tak trzeba wyglądać, kiedy się mówi w imieniu innych o sprawiedliwości, uczuciach, zbrodni i karze. Cztery lata temu o Orszaghu nie słyszał nikt oprócz klientów jego warszawskiej firmy Abigel, zajmującej się produkcją i kolportażem krzyżówek, organizowaniem kolonii dla dzieci i usługami ksero.
W styczniu 1996 r
pomagał pokrzywdzonym. Niektórzy sędziowie i policjanci nie znoszą go za wywieranie presji, &lt;orig&gt;nieprawnicze&lt;/&gt; tyrady i demonstracje w sądach. Zarzucają sekciarski sposób działania. Od końca maja Krzysztof Orszagh pełni rolę rzecznika praw ofiar przestępstw na dwa sposoby: społecznie - jako prezes stowarzyszenia i urzędowo - jako doradca ministra. <br>Wykreował sam siebie - smutna twarz, garnitur, przenikliwy wzrok, dobitne słowa. Tak trzeba wyglądać, kiedy się mówi w imieniu innych o sprawiedliwości, uczuciach, zbrodni i karze. Cztery lata temu o Orszaghu nie słyszał nikt oprócz klientów jego warszawskiej firmy Abigel, zajmującej się produkcją i kolportażem krzyżówek, organizowaniem kolonii dla dzieci i usługami ksero.<br>W styczniu 1996 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego