Typ tekstu: Książka
Autor: Jackowski Aleksander
Tytuł: Polska sztuka ludowa
Rok: 2002
konfiguracjach. Ten przykład charakteryzuje

obecną sytuację. Rzeźba ludowa, a przynajmniej tak nazywana, ginie nie tylko ze względu na brak zapotrzebowania na nią i niedowład instytucji pośredniczących, lecz przede wszystkim z powodu zacierania się granic między tym, co robią tzw. twórcy ludowi, a tym, co amatorzy na wsi i w miastach - ginie z bylejakości.
Zainteresowanie rzeźbą sprawiło jednak, że ujawniło się wielu interesujących twórców, i to zarówno dysponujących dużą sprawnością manualną, jak i tych, których zaliczamy do kategorii Art Brut, twórców samorodnych. Ci są najciekawsi. Przede wszystkim wyraźnie różnią się od siebie. Łatwo to dostrzec na zamieszczonych obok ilustracjach.
Trudno byłoby w
konfiguracjach. Ten przykład charakteryzuje <br>&lt;page nr=68&gt;<br>obecną sytuację. Rzeźba ludowa, a przynajmniej tak nazywana, ginie nie tylko ze względu na brak zapotrzebowania na nią i niedowład instytucji pośredniczących, lecz przede wszystkim z powodu zacierania się granic między tym, co robią tzw. twórcy ludowi, a tym, co amatorzy na wsi i w miastach - ginie z bylejakości. <br>Zainteresowanie rzeźbą sprawiło jednak, że ujawniło się wielu interesujących twórców, i to zarówno dysponujących dużą sprawnością manualną, jak i tych, których zaliczamy do kategorii Art Brut, twórców samorodnych. Ci są najciekawsi. Przede wszystkim wyraźnie różnią się od siebie. Łatwo to dostrzec na zamieszczonych obok ilustracjach. <br>Trudno byłoby w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego