Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
globalnego utargu (przychodu) ze sprzedaży (jak to jest w koncepcji W.J. Baumola i J.K. Galbraitha), a także z maksymalizacją tempa wzrostu globalnej kwoty zysku. Innymi słowy, właściwości modelu są jednakowe zarówno wtedy, gdy operujemy wartością aktywów jako wyznacznikiem rozmiarów spółki, jak i wtedy, gdy operujemy globalnym utargiem czy globalnym zyskiem. W tej sytuacji uznanie, co jest celem spółki, zależy od stanowiska w kwestii motywacji zawodowych menedżerów.

Teorie menedżerskie - podsumowanie



Podsumowując, na zakończenie, główne wnioski wynikające z omówionych koncepcji menedżerskich zwrócimy też uwagę na niektóre kwestie podnoszone przez krytyków tych koncepcji.

Zacznijmy od zależności między alternatywnymi celami przedsiębiorstwa a wielkością
globalnego utargu (przychodu) ze sprzedaży (jak to jest w koncepcji W.J. Baumola i J.K. Galbraitha), a także z maksymalizacją tempa wzrostu globalnej kwoty zysku. Innymi słowy, właściwości modelu są jednakowe zarówno wtedy, gdy operujemy wartością aktywów jako wyznacznikiem rozmiarów spółki, jak i wtedy, gdy operujemy globalnym utargiem czy globalnym zyskiem. W tej sytuacji uznanie, co jest celem spółki, zależy od stanowiska w kwestii motywacji zawodowych menedżerów.<br><br>&lt;tit&gt;Teorie menedżerskie - podsumowanie&lt;/&gt;<br><br><br><br>Podsumowując, na zakończenie, główne wnioski wynikające z omówionych koncepcji menedżerskich zwrócimy też uwagę na niektóre kwestie podnoszone przez krytyków tych koncepcji.<br><br>Zacznijmy od zależności między alternatywnymi celami przedsiębiorstwa a wielkością
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego