Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy polityczne
Rok: 1998
władzy oraz środków finansowych ze szczebla centralnego w ręce demokratycznie wybranych władz samorządowych,
- poprawa gospodarowania publicznymi pieniędzmi.
Reforma wprowadza dwa kolejne szczeble samorządu terytorialnego - powiatowy i wojewódzki. Zakres odpowiedzialności władz gminnych nie zmniejsza się, natomiast władze powiatowe i wojewódzkie przejmują od administracji rządowej wiele zadań, których realizacja przekracza możliwości większości gmin.
Samorząd gminny w dalszym ciągu będzie odpowiadał za wszystkie sprawy dotyczące życia mieszkańców w obrębie gminy - gospodarką komunalną, wodociągi i kanalizację, drogi i transport zbiorowy w gminie, przedszkola i szkoły podstawowe, przychodnie i ośrodki zdrowia, zarządzanie gminnymi nieruchomościami, obsługę administracyjną mieszkańców.
Samorząd powiatowy będzie odpowiedzialny za sprawy przekraczające poziom jednej
władzy oraz środków finansowych ze szczebla centralnego w ręce demokratycznie wybranych władz samorządowych,<br>- poprawa gospodarowania publicznymi pieniędzmi.<br>Reforma wprowadza dwa kolejne szczeble samorządu terytorialnego - powiatowy i wojewódzki. Zakres odpowiedzialności władz gminnych nie zmniejsza się, natomiast władze powiatowe i wojewódzkie przejmują od administracji rządowej wiele zadań, których realizacja przekracza możliwości większości gmin.<br>Samorząd gminny w dalszym ciągu będzie odpowiadał za wszystkie sprawy dotyczące życia mieszkańców w obrębie gminy - gospodarką komunalną, wodociągi i kanalizację, drogi i transport zbiorowy w gminie, przedszkola i szkoły podstawowe, przychodnie i ośrodki zdrowia, zarządzanie gminnymi nieruchomościami, obsługę administracyjną mieszkańców.<br>Samorząd powiatowy będzie odpowiedzialny za sprawy przekraczające poziom jednej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego