Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bo to, co się stało na polu Zarywskich, to nie klęska żywiołowa, ale powód do radości - odpowiadają urzędnicy gminy.
Tajemnicze kręgi na polu Tadeusza Zarywskiego, brata pani Alicji, pojawiły się w nocy z 4 na 5 lipca. Już następnego dnia wieść o piktogramach rozeszła się po kraju. Do Wylatowa w gminie Mogilno zaczęli się zjeżdżać ciekawscy.
Zarywski i jego siostra zażądali tymczasem od burmistrza, żeby umorzył im podatek od gruntów rolnych. Miała to być rekompensata za to, że oglądający kręgi wydeptują im pszenicę.

Gmina grzeszyć nie chce

Cztery lata temu położone na Szlaku Piastowskim maleńkie Wylatowo stało się znane w całej
bo to, co się stało na polu &lt;name type="person"&gt;Zarywskich&lt;/&gt;, to nie klęska żywiołowa, ale powód do radości - odpowiadają urzędnicy gminy.<br>Tajemnicze kręgi na polu &lt;name type="person"&gt;Tadeusza Zarywskiego&lt;/&gt;, brata pani &lt;name type="person"&gt;Alicji&lt;/&gt;, pojawiły się w nocy z 4 na 5 lipca. Już następnego dnia wieść o piktogramach rozeszła się po kraju. Do &lt;name type="place"&gt;Wylatowa&lt;/&gt; w gminie &lt;name type="place"&gt;Mogilno&lt;/&gt; zaczęli się zjeżdżać ciekawscy.<br>&lt;name type="person"&gt;Zarywski&lt;/&gt; i jego siostra zażądali tymczasem od burmistrza, żeby umorzył im podatek od gruntów rolnych. Miała to być rekompensata za to, że oglądający kręgi wydeptują im pszenicę.<br><br>&lt;tit&gt;Gmina grzeszyć nie chce&lt;/&gt;<br><br>Cztery lata temu położone na &lt;name type="place"&gt;Szlaku Piastowskim&lt;/&gt; maleńkie &lt;name type="place"&gt;Wylatowo&lt;/&gt; stało się znane w całej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego