Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
liternictwo. Posługuje się skrótem myślowym tak, aby kombinacja kilku elementów tworzyła obraz odbierany jak znaki drogowe. "Plakat musi agresywnie działać na widza. Może być bezczelny, ironiczny, zły, ale nie może być obojętny" - uważa Drewinski.
Na wystawie w Muzeum Śląskim można zobaczyć społeczne i polityczne prace artysty, jak seria plakatów z gołąbkiem pokoju, cykl o głodzie na świecie, plakaty antywojenne, ekologiczne. Są także plakaty do "Emigrantów", "Dantona", "Antoniusza i Kleopatry" i "Lexicon A-Z". Ekspozycja będzie czynna do 10 czerwca.
Stefan Rokita
liternictwo. Posługuje się skrótem myślowym tak, aby kombinacja kilku elementów tworzyła obraz odbierany jak znaki drogowe. "&lt;q&gt;Plakat musi agresywnie działać na widza. Może być bezczelny, ironiczny, zły, ale nie może być obojętny&lt;/&gt;" - uważa Drewinski.<br>Na wystawie w Muzeum Śląskim można zobaczyć społeczne i polityczne prace artysty, jak seria plakatów z gołąbkiem pokoju, cykl o głodzie na świecie, plakaty antywojenne, ekologiczne. Są także plakaty do &lt;name type="tit"&gt;"Emigrantów"&lt;/&gt;, &lt;name type="tit"&gt;"Dantona"&lt;/&gt;, &lt;name type="tit"&gt;"Antoniusza i Kleopatry"&lt;/&gt; i &lt;name type="tit"&gt;"Lexicon A-Z"&lt;/&gt;. Ekspozycja będzie czynna do 10 czerwca. <br>&lt;au&gt;Stefan Rokita
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego