Typ tekstu: Książka
Autor: Jackowski Aleksander
Tytuł: Polska sztuka ludowa
Rok: 2002
był naddatek piękna nad walorami użytkowymi. Bogactwo form wieszadełka i różnorodność ażurów listwy frontowej świadczyły o inwencji wykonawcy.

Łyżniki młody juhas dawał narzeczonej, technika snycerska była bowiem wśród górali powszechnie znana, a juhasi - o czym już mówiliśmy - pasać owce na hali, znajdowali czas, by ja uprawiać.
Dekorowanie izb było troska gospodyni, zwłaszcza na święta i niedzielę. Girlandy i festyny dodawały koloru, a elementem piękna była też pościel na łóżku. Wysoko piętrzono poduchy, kładąc je jedna na drugiej, aż po sufit, albo też umieszczano dekoracyjnie, zawsze tak, by widoczna była koronka na ich brzegach i kolorowa tkanina, osłaniająca pościel.
Dekorację kwiatami żywymi
był naddatek piękna nad walorami użytkowymi. Bogactwo form wieszadełka i różnorodność ażurów listwy frontowej świadczyły o inwencji wykonawcy.<br>&lt;page nr=112&gt;<br> Łyżniki młody juhas dawał narzeczonej, technika snycerska była bowiem wśród górali powszechnie znana, a juhasi - o czym już mówiliśmy - pasać owce na hali, znajdowali czas, by ja uprawiać. <br>Dekorowanie izb było troska gospodyni, zwłaszcza na święta i niedzielę. Girlandy i festyny dodawały koloru, a elementem piękna była też pościel na łóżku. Wysoko piętrzono poduchy, kładąc je jedna na drugiej, aż po sufit, albo też umieszczano dekoracyjnie, zawsze tak, by widoczna była koronka na ich brzegach i kolorowa tkanina, osłaniająca pościel. <br>Dekorację kwiatami żywymi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego