Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sprawą Jedwabnego - jak żadną inną w ostatnim 15-leciu - powróciły nie tylko pytania o skomplikowane związki polsko-żydowskie, ale także o ciemne strony polskiej historii w ogóle.

Dorota Masłowska, "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" (2002).

Żaden debiut literacki nie wywołał takiej dyskusji: jedni zarzucali nastoletniej wówczas jeszcze autorce grafomanię, inni - cenili za konstrukcję języka i postać blokersa Silnego. "Wojna..." to przede wszystkim jednak manifest młodej rodzimej prozy, coraz śmielej wkraczającej do polskiej literatury i opisującej zgrzebną rzeczywistość rówieśników własnym głosem.



na ekranie

Zdzisław Pietrasik

"Psy", reż. Władysław Pasikowski (1992).

Nieoczekiwany aplauz widowni dla sceny, w której ubecy niosąc na
sprawą Jedwabnego - jak żadną inną w ostatnim 15-leciu - powróciły nie tylko pytania o skomplikowane związki polsko-żydowskie, ale także o ciemne strony polskiej historii w ogóle.<br><br>&lt;tit&gt;Dorota Masłowska, "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" (2002).&lt;/&gt;<br><br>Żaden debiut literacki nie wywołał takiej dyskusji: jedni zarzucali nastoletniej wówczas jeszcze autorce grafomanię, inni - cenili za konstrukcję języka i postać &lt;orig&gt;blokersa&lt;/&gt; Silnego. "Wojna..." to przede wszystkim jednak manifest młodej rodzimej prozy, coraz śmielej wkraczającej do polskiej literatury i opisującej zgrzebną rzeczywistość rówieśników własnym głosem.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;na ekranie&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;Zdzisław Pietrasik&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;"Psy", reż. Władysław Pasikowski (1992).&lt;/&gt;<br><br>Nieoczekiwany aplauz widowni dla sceny, w której ubecy niosąc na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego