Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
niego. Twierdzenie to jednak nie powinno prowadzić do nieporozumień".
Na dobrą sprawę, ciężar dowodu może ciążyć wyjątkowo na oskarżonym jedynie wówczas gdy oskarżyciel udowadnia już swą tezę, a oskarżony mimo to obstaje przy swej niewinności, i to wbrew wymowie całokształtu zebranych przez oskarżyciela dowodów.
Typowym przykładem takiej sytuacji może być grobem "alibi": oskarżyciel zebrał szereg dowodów, że oskarżony popełnił określonego dnia i o określonej godzinie przestępstwo w miejscu x, zaś oskarżony nie przyznaje się do winy twierdząc, że w chwili zaistnienia przestępstwa znajdował się w miejscowości y. Przy alibi rzeczywiście ciężar dowodu spada na oskarżonego, ale nie oto przecież chodzi.
Kierowca
niego. Twierdzenie to jednak nie powinno prowadzić do nieporozumień&lt;/&gt;". <br>Na dobrą sprawę, ciężar dowodu może ciążyć wyjątkowo na oskarżonym jedynie wówczas gdy oskarżyciel udowadnia już swą tezę, a oskarżony mimo to obstaje przy swej niewinności, i to wbrew wymowie całokształtu zebranych przez oskarżyciela dowodów. <br>Typowym przykładem takiej sytuacji może być grobem "alibi": oskarżyciel zebrał szereg dowodów, że oskarżony popełnił określonego dnia i o określonej godzinie przestępstwo w miejscu x, zaś oskarżony nie przyznaje się do winy twierdząc, że w chwili zaistnienia przestępstwa znajdował się w miejscowości y. Przy alibi rzeczywiście ciężar dowodu spada na oskarżonego, ale nie oto przecież chodzi. <br>Kierowca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego