Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
wysiłki. Czasu pozostawało niewiele i aczkolwiek rola suflera została obsadzona od samego początku, to jednak pamięciowe opanowanie tekstu sztuki przynajmniej w pewnym stopniu było niezbędne. Wszystkie możliwe chwile poświęcano na naukę.
- Te drzewa tutaj mamy w projekcie - mówił Janusz. - Do czego by to dowiązać?... A od krwiopijcy nie weźmiem ni grosza. Z nowego chodnika ni grudki srebra mu nie damy, aż spełni nasze żądania. Co tam dalej?
- Ja sam stanę na straży - podpowiedział Karolek.
- Ty staniesz czy ja?
- Ty. Dowiążemy do narożnika tej ostatniej szopy.
- Szopa jest do rozbiórki!
- Ale mamy ją domierzoną do budynków. Barbara, pisz!
- Ja sam stanę na
wysiłki. Czasu pozostawało niewiele i aczkolwiek rola suflera została obsadzona od samego początku, to jednak pamięciowe opanowanie tekstu sztuki przynajmniej w pewnym stopniu było niezbędne. Wszystkie możliwe chwile poświęcano na naukę.<br>- Te drzewa tutaj mamy w projekcie - mówił Janusz. - Do czego by to dowiązać?... A od krwiopijcy nie weźmiem ni grosza. Z nowego chodnika ni grudki srebra mu nie damy, aż spełni nasze żądania. Co tam dalej?<br>- Ja sam stanę na straży - podpowiedział Karolek.<br>- Ty staniesz czy ja?<br>- Ty. Dowiążemy do narożnika tej ostatniej szopy.<br>- Szopa jest do rozbiórki!<br>- Ale mamy ją domierzoną do budynków. Barbara, pisz!<br>- Ja sam stanę na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego