Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
5. Pasta silikonowa.

2.2. Przebieg badania

1. Na płytce umieszcza się pastę gruntową przygotowaną jak do oznaczenia granicy płynności (p. rozdz. IX), doprowadzoną do wilgotności odpowiadającej granicy płynności (kontrolując wilgotność stożkiem). Pastę miesza się dokładnie.

2. Pojemnik do oznaczenia kurczliwości (ryc. 44) smaruje się lekko pastą silikonową.

3. Pastą gruntową wypełnia się dokładnie pojemnik (uważając, aby nie zostawić pęcherzyków powietrza wewnątrz gruntu) i dokładnie wyrównuje nożem powierzchnię gruntu.

4. Grunt w pojemniku suszy się na powietrzu w warunkach laboratoryjnych przez co najmniej 12 godzin.

5. Podsuszony grunt umieszcza się w suszarce i suszy najpierw w temperaturze 50-65oC, a następnie
5. Pasta silikonowa.<br><br>2.2. Przebieg badania<br><br>1. Na płytce umieszcza się pastę gruntową przygotowaną jak do oznaczenia granicy płynności (p. rozdz. IX), doprowadzoną do wilgotności odpowiadającej granicy płynności (kontrolując wilgotność stożkiem). Pastę miesza się dokładnie.<br><br>2. Pojemnik do oznaczenia kurczliwości (ryc. 44) smaruje się lekko pastą silikonową.<br><br>3. Pastą gruntową wypełnia się dokładnie pojemnik (uważając, aby nie zostawić pęcherzyków powietrza wewnątrz gruntu) i dokładnie wyrównuje nożem powierzchnię gruntu.<br><br>4. Grunt w pojemniku suszy się na powietrzu w warunkach laboratoryjnych przez co najmniej 12 godzin.<br><br>5. Podsuszony grunt umieszcza się w suszarce i suszy najpierw w temperaturze 50-65oC, a następnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego