Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
grupami. Z jednej strony jest Al Fatah, wewnętrznie skłócona organizacja Arafata, w niektórych miastach może dojść do walk nawet między jej frakcjami. Z drugiej - islamscy fundamentaliści z Hamasu i Dżihadu. Ewentualne starcia zbrojne nie muszą się jednak przerodzić w otwartą wojnę domową.

Jest też podział na tzw. starą i nową gwardię. Do pierwszej zalicza się współpracowników Arafata, którzy towarzyszyli mu na wygnaniu, np. Ahmeda Korei i Mahmuda Abbasa, do drugiej - Dżabrila Radszuba czy Mohameda Dahlana. Kto ma szansę na sukcesję? Co z Hamasem, który też pretenduje do udziału w schedzie po Arafacie?

Stara gwardia zdoła utrzymać władzę, ale na krótko. Później
grupami. Z jednej strony jest Al Fatah, wewnętrznie skłócona organizacja Arafata, w niektórych miastach może dojść do walk nawet między jej frakcjami. Z drugiej - islamscy fundamentaliści z Hamasu i Dżihadu. Ewentualne starcia zbrojne nie muszą się jednak przerodzić w otwartą wojnę domową.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Jest też podział na tzw. starą i nową gwardię. Do pierwszej zalicza się współpracowników Arafata, którzy towarzyszyli mu na wygnaniu, np. Ahmeda Korei i Mahmuda Abbasa, do drugiej - Dżabrila Radszuba czy Mohameda Dahlana. Kto ma szansę na sukcesję? Co z Hamasem, który też pretenduje do udziału w schedzie po Arafacie?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Stara gwardia zdoła utrzymać władzę, ale na krótko. Później
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego