Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Oleksy cały czas jest kandydatem Sojuszu na marszałka. Inni politycy SLD twierdzili nieoficjalnie, iż najprawdopodobniej Borowski nie chce odejść ze stanowiska marszałka przed 1 maja.
- Przecież sam kandydat nie jest zdecydowany, co ma ze sobą zrobić. Jak chce kandydować, niech kandyduje jako poseł - przekonywał tymczasem obecny marszałek.
Rzeczywiście Oleksy wyraźnie hamletyzował. Podkreślał, że jeżeli nie będzie pewny, iż jego kandydatura uzyska większość, wycofa się. Wszystko ma rozegrać się dziś - najpierw Konwent Seniorów zapozna się z opiniami prawników, potem odbędzie się głosowanie nad dołączeniem do porządku obrad wniosku o wymianę marszałka i ewentualnie głosowanie w sprawie wyboru Oleksego.
Kandydat może mieć jednak
Oleksy&lt;/&gt; cały czas jest kandydatem &lt;name type="org"&gt;Sojuszu&lt;/&gt; na marszałka. Inni politycy &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; twierdzili nieoficjalnie, iż najprawdopodobniej &lt;name type="person"&gt;Borowski&lt;/&gt; nie chce odejść ze stanowiska marszałka przed 1 maja.<br>&lt;q&gt;- Przecież sam kandydat nie jest zdecydowany, co ma ze sobą zrobić. Jak chce kandydować, niech kandyduje jako poseł&lt;/&gt; - przekonywał tymczasem obecny marszałek.<br>Rzeczywiście &lt;name type="person"&gt;Oleksy&lt;/&gt; wyraźnie hamletyzował. Podkreślał, że jeżeli nie będzie pewny, iż jego kandydatura uzyska większość, wycofa się. Wszystko ma rozegrać się dziś - najpierw &lt;name type="org"&gt;Konwent Seniorów&lt;/&gt; zapozna się z opiniami prawników, potem odbędzie się głosowanie nad dołączeniem do porządku obrad wniosku o wymianę marszałka i ewentualnie głosowanie w sprawie wyboru &lt;name type="person"&gt;Oleksego&lt;/&gt;.<br>Kandydat może mieć jednak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego