Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
stanu opisuje zdegenerowany gaz elektronowy. Takie równanie stanu nie zależy od temperatury, kurczenie jądra powoduje wzrost gęstości, a nie wzrost temperatury. Przy dużych ciśnieniach następuje oddegenerowanie materii, wzrost temperatury, zapalenie helu, dalszy wzrost temperatury na skutek reakcji termojądrowych i wskutek tego coraz większe tempo palenia helu - tzw. "błysk helowy''.
Spalanie helu nie zachodzi w gwiazdach o masach mniejszych od połowy masy Słońca. W gwiazdach o masach większych od 3-3,5 mas Słońca spalanie helu jest głównym źródłem energii.

4.8.3.3. Spalanie węgla i tlenu

Dla gwiazd o masach większych od kilku mas Słońca zachodzą prawdopodobnie reakcje spalania węgla
stanu opisuje zdegenerowany gaz elektronowy. Takie równanie stanu nie zależy od temperatury, kurczenie jądra powoduje wzrost gęstości, a nie wzrost temperatury. Przy dużych ciśnieniach następuje oddegenerowanie materii, wzrost temperatury, zapalenie helu, dalszy wzrost temperatury na skutek reakcji termojądrowych i wskutek tego coraz większe tempo palenia helu - tzw. "błysk helowy''.<br> Spalanie helu nie zachodzi w gwiazdach o masach mniejszych od połowy masy Słońca. W gwiazdach o masach większych od 3-3,5 mas Słońca spalanie helu jest głównym źródłem energii.<br><br>&lt;tit&gt;4.8.3.3. Spalanie węgla i tlenu&lt;/&gt;<br><br> Dla gwiazd o masach większych od kilku mas Słońca zachodzą prawdopodobnie reakcje spalania węgla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego