Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Polscy wykonawcy narzekają, że ich premierowe piosenki nie są grane przez krajowe stacje radiowe, a to właśnie radio do tej pory najsilniej promowało. Według notowań "Gazety Muzycznej" tylko trzy, a czasami jedna polska piosenka mieściła się w dziesiątce najczęściej nadawanych przebojów - reszta to zagraniczne nagrania. Radiowcy mówią, że promowaliby polskie hity. Tylko że ich nie ma.
- Od dwóch lat, od kiedy monitoruję repertuar stacji radiowych, dane pokazują, że udział polskiej muzyki spada - mówi Marcin Długogiński z "Gazety Muzycznej", publikującej listę najczęściej nadawanych piosenek w stu stacjach radiowych w Polsce.
((...))
- Nie mam żadnych wątpliwości, że negatywny stosunek stacji radiowych do polskich nagrań
Polscy wykonawcy narzekają, że ich premierowe piosenki nie są grane przez krajowe stacje radiowe, a to właśnie radio do tej pory najsilniej promowało. Według notowań &lt;name type="work"&gt;"Gazety Muzycznej"&lt;/name&gt; tylko trzy, a czasami jedna polska piosenka mieściła się w dziesiątce najczęściej nadawanych przebojów - reszta to zagraniczne nagrania. Radiowcy mówią, że promowaliby polskie hity. Tylko że ich nie ma.<br>- Od dwóch lat, od kiedy monitoruję repertuar stacji radiowych, dane pokazują, że udział polskiej muzyki spada - mówi &lt;name type="person"&gt;Marcin Długogiński&lt;/name&gt; z &lt;name type="work"&gt;"Gazety Muzycznej"&lt;/name&gt;, publikującej listę najczęściej nadawanych piosenek w stu stacjach radiowych w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/name&gt;.<br>((...))<br>- Nie mam żadnych wątpliwości, że negatywny stosunek stacji radiowych do polskich nagrań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego