Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
twórca pochodzenia robotniczego może być dobrym artystą-marksistą, wskazał na siedzącego obok Polewkę i powiedział: - Spójrzcie na nieludzką twarz towarzysza Polewki. A jednak tworzy, i to w duchu marksizmu.
Gdy później zjawił się Polewka, zlekceważył pokpiwania Zechentera, nie mógł jednak zaprzeczyć słowom robotnika, żeby więc wyjść z tej sytuacji z honorem, zawyrokował: - To musiał być jakiś przedwojenny socjalista, bo tylko oni w tak powierzchowny sposób ujmują zagadnienia.
Adam przy naprawdę szerokich możliwościach twórczych niezbyt kwapił się do pisania. Podpisywał umowy, obiecywał, wyznaczał terminy i nigdy ich nie dotrzymywał.
Redaktorzy, chcąc wydębić od niego jakieś materiały do gazety, nasyłali mu do domu
twórca pochodzenia robotniczego może być dobrym artystą-marksistą, wskazał na siedzącego obok Polewkę i powiedział: - Spójrzcie na nieludzką twarz towarzysza Polewki. A jednak tworzy, i to w duchu marksizmu.<br>Gdy później zjawił się Polewka, zlekceważył pokpiwania Zechentera, nie mógł jednak zaprzeczyć słowom robotnika, żeby więc wyjść z tej sytuacji z honorem, zawyrokował: - To musiał być jakiś przedwojenny socjalista, bo tylko oni w tak powierzchowny sposób ujmują zagadnienia.<br>Adam przy naprawdę szerokich możliwościach twórczych niezbyt kwapił się do pisania. Podpisywał umowy, obiecywał, wyznaczał terminy i nigdy ich nie dotrzymywał.<br>Redaktorzy, chcąc wydębić od niego jakieś materiały do gazety, nasyłali mu do domu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!