Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
się nazywał, ale nie o tym przecież mówiłem, tylko o konsumowaniu kultury wysokiej. Zamierzałem właśnie rozwinąć myśl, którą sam byłem zachwycony, kiedy zadzwonił telefon.
- To szef - powiedziała najlepsza z żon. - Pyta, czy zrobisz temat w sobotę, czy ma go dać Andrzejowi.
- Temu beztalenciu, które właśnie dostało niezasłużoną podwyżkę - uniosłem się honorem. - Nigdy w życiu. Biorę.
- Ale przecież jesteśmy umówieni z Roszkiem - szepnęła najlepsza z żon.
- Roszko może poczekać - odpowiedziałem.
Miałem niewielkie wyrzuty sumienia, które jednak zniknęły, kiedy kwadrans później zadzwonił Roszko. Kajał się długo i prosił o odwołanie spotkania. Musiał spędzić weekend w pracy nad bilansem kwartalnym.
- Oczywiście, mógłby zrobić to
się nazywał, ale nie o tym przecież mówiłem, tylko o konsumowaniu kultury wysokiej. Zamierzałem właśnie rozwinąć myśl, którą sam byłem zachwycony, kiedy zadzwonił telefon.<br>- To szef - powiedziała najlepsza z żon. - Pyta, czy zrobisz temat w sobotę, czy ma go dać Andrzejowi.<br>- Temu beztalenciu, które właśnie dostało niezasłużoną podwyżkę - uniosłem się honorem. - Nigdy w życiu. Biorę.<br>- Ale przecież jesteśmy umówieni z Roszkiem - szepnęła najlepsza z żon.<br>- Roszko może poczekać - odpowiedziałem.<br>Miałem niewielkie wyrzuty sumienia, które jednak zniknęły, kiedy kwadrans później zadzwonił Roszko. Kajał się długo i prosił o odwołanie spotkania. Musiał spędzić weekend w pracy nad bilansem kwartalnym.<br>- Oczywiście, mógłby zrobić to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego