Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
statystyki policyjno-prokuratorskiej, w zakresie samobójstw dane statystyczno-medyczne uwidaczniane w statystyce zgonów. Dla porównania nasilenia obydwu zjawisk w populacji konieczne jest, oczywiście, przyjęcie jednego źródła danych. Ze względu na merytoryczne walory oraz porównywalność danych posługuję się informacjami polskich i międzynarodowych urzędów statystycznych. Taki wybór podstawy rozważań uzasadniony jest również i tym, iż różnice w danych z obu źródeł nie są istotne i nie rzutują na liczebności i proporcje omawianych zjawisk.

Jeśli zatem miarą szkodliwości określonego zjawiska uczynić częstość występowania oraz jego trend rozwojowy, to samobójstwa są w chwili obecnej fenomenem bardziej niepokojącym od zabójstw.

Przedstawione wyżej dane, obrazujące proporcje i dynamikę
statystyki policyjno-prokuratorskiej, w zakresie samobójstw dane statystyczno-medyczne uwidaczniane w statystyce zgonów. Dla porównania nasilenia obydwu zjawisk w populacji konieczne jest, oczywiście, przyjęcie jednego źródła danych. Ze względu na merytoryczne walory oraz porównywalność danych posługuję się informacjami polskich i międzynarodowych urzędów statystycznych. Taki wybór podstawy rozważań uzasadniony jest również i tym, iż różnice w danych z obu źródeł nie są istotne i nie rzutują na liczebności i proporcje omawianych zjawisk.<br><br> Jeśli zatem miarą szkodliwości określonego zjawiska uczynić częstość występowania oraz jego trend rozwojowy, to samobójstwa są w chwili obecnej fenomenem bardziej niepokojącym od zabójstw.<br><br> Przedstawione wyżej dane, obrazujące proporcje i dynamikę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego