Typ tekstu: Książka
Autor: Szyszkowska Maria
Tytuł: W poszukiwaniu sensu życia
Rok: 1997
Podkreślono tym samym, już w nazwie, nierozerwalny związek prawa z państwem i uznano za nienaukowe wszelkie dociekania na temat tzw. prawa natury, czyli prawa ponadustawowego. M.in. Kazimierz Opałek czy Jerzy Wróblewski pisali w swoich książkach, że rozważania o prawie natury, które występują w "nauce burżuazyjnej", są ze względu na "idealistyczne założenia filozoficzne" niemożliwe do przyjęcia na gruncie naukowym.
Nie wykładano również historii filozofii prawa. Zastępować ją miała historia doktryn polityczno-prawnych, która - odwołując się do słów Henryka Olszewskiego - miała podnosić kulturę polityczną i prawniczą studentów. Była pomyślana jako wstęp do marksistowsko-leninowskiej teorii państwa i prawa.
Jedynie Grzegorz Leopold Seidler
Podkreślono tym samym, już w nazwie, nierozerwalny związek prawa z państwem i uznano za nienaukowe wszelkie dociekania na temat tzw. prawa natury, czyli prawa ponadustawowego. M.in. Kazimierz Opałek czy Jerzy Wróblewski pisali w swoich książkach, że rozważania o prawie natury, które występują w "nauce burżuazyjnej", są ze względu na "idealistyczne założenia filozoficzne" niemożliwe do przyjęcia na gruncie naukowym.<br>Nie wykładano również historii filozofii prawa. Zastępować ją miała historia doktryn polityczno-prawnych, która - odwołując się do słów Henryka Olszewskiego - miała podnosić kulturę polityczną i prawniczą studentów. Była pomyślana jako wstęp do marksistowsko-leninowskiej teorii państwa i prawa.<br>Jedynie Grzegorz Leopold Seidler
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego