Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
konkurencji jakościowo-cenowej. Uproszczoną sieć związków jakości wyrobu finalnego z wynikiem finansowym przedstawiono na rysunku 4.14.
Na rysunku 4.14 przedstawiono dziewięć zmiennych ekonomicznych oraz siedemnaście sprzężeń, ukazujących mechanizm pośredniego wpływu jakości wyrobu finalnego na wynik finansowy przedsiębiorstwa produkcyjnego. Dokładność określenia tego wpływu zależy od adekwatności i dokładności empirycznej identyfikacji rodzaju i postaci powyższych sprzężeń. Jest to niełatwe zadanie badawcze, wykonywane indywidualnie w procesie ekonomicznej analizy tego typu sytuacji. Interesującym problemem badawczym jest poszukiwanie prawidłowości w kształtowaniu się omawianych związków. Wybrane sugestie (hipotezy) dotyczące tych prawidłowości zostaną zaprezentowane poniżej.
Jakość wyrobu finalnego bezpośrednio wpływa na cztery pierwsze zmienne ekonomiczne. Przyjmuje
konkurencji jakościowo-cenowej. Uproszczoną sieć związków jakości wyrobu finalnego z wynikiem finansowym przedstawiono na rysunku 4.14.<br>Na rysunku 4.14 przedstawiono dziewięć zmiennych ekonomicznych oraz siedemnaście sprzężeń, ukazujących mechanizm pośredniego wpływu jakości wyrobu finalnego na wynik finansowy przedsiębiorstwa produkcyjnego. Dokładność określenia tego wpływu zależy od adekwatności i dokładności empirycznej identyfikacji rodzaju i postaci powyższych sprzężeń. Jest to niełatwe zadanie badawcze, wykonywane indywidualnie w procesie ekonomicznej analizy tego typu sytuacji. Interesującym problemem badawczym jest poszukiwanie prawidłowości w kształtowaniu się omawianych związków. Wybrane sugestie (hipotezy) dotyczące tych prawidłowości zostaną zaprezentowane poniżej.<br>Jakość wyrobu finalnego bezpośrednio wpływa na cztery pierwsze zmienne ekonomiczne. Przyjmuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!