Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
wyraźna zdrada pięknej Barbary, czy też niespodziewany sukces w postaci wykrycia tajemniczego, znienawidzonego rywala. Przytknął twarz do szyby i dzikim wzrokiem wpatrzył się w dwuosobową grupę wewnątrz pokoju.
Przez pierwszych kilka chwil nie udawało mu się zidentyfikować odrażającego osobnika nie tylko dlatego, że usytuowanie obu zajętych sobą postaci nie sprzyjało identyfikacji, ale też i z tej przyczyny, że szaleńcza zazdrość zmąciła mu jasność spojrzenia. Po niesłychanie długich wiekach osoby oderwały się od siebie tylko po to, żeby, zmieniwszy nieco konfigurację, natychmiast powrócić do wykonywanych uprzednio czynności. Ten krótki moment jednakże wystarczył Lesiowi.
Oderwał się od szyby i na uginających się nogach
wyraźna zdrada pięknej Barbary, czy też niespodziewany sukces w postaci wykrycia tajemniczego, znienawidzonego rywala. Przytknął twarz do szyby i dzikim wzrokiem wpatrzył się w dwuosobową grupę wewnątrz pokoju.<br>Przez pierwszych kilka chwil nie udawało mu się zidentyfikować odrażającego osobnika nie tylko dlatego, że usytuowanie obu zajętych sobą postaci nie sprzyjało identyfikacji, ale też i z tej przyczyny, że szaleńcza zazdrość zmąciła mu jasność spojrzenia. Po niesłychanie długich wiekach osoby oderwały się od siebie tylko po to, żeby, zmieniwszy nieco konfigurację, natychmiast powrócić do wykonywanych uprzednio czynności. Ten krótki moment jednakże wystarczył Lesiowi.<br>Oderwał się od szyby i na uginających się nogach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego