Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
lornetki, a jednocześnie i jej wagi, która początkowo wynosiła 650 g, a po wprowadzonych zmianach 400 g.
Odlewy korpusów wykonywały warszawskie odlewnie metali kolorowych należące do Józefa Dyjasińskiego oraz Zakłady Metalurgiczne Kranca i Łempickiego mieszczące się przy ul. Czerniakowskiej 80.
Szkło optyczne do produkcji lornetek, nie produkowane wtedy w Polsce, importowano z francuskiej firmy Parra Montois lub niemieckiej firmy Schott.
Skórzane futerały do lornetek przez cały okres międzywojenny dostarczała warszawska firma A. Chojecki mieszcząca się przy ul. Chmielnej 39 w cenie 37 zł.
Lornetki 6x30 powszechnie używane w wojskach lądowych nie znalazły zastosowania w Polskiej Marynarce Wojennej z powodów, o których
lornetki, a jednocześnie i jej wagi, która początkowo wynosiła 650 g, a po wprowadzonych zmianach 400 g.<br>Odlewy korpusów wykonywały warszawskie odlewnie metali kolorowych należące do Józefa Dyjasińskiego oraz Zakłady Metalurgiczne Kranca i Łempickiego mieszczące się przy ul. Czerniakowskiej 80.<br>Szkło optyczne do produkcji lornetek, nie produkowane wtedy w Polsce, importowano z francuskiej firmy Parra Montois lub niemieckiej firmy Schott.<br>Skórzane futerały do lornetek przez cały okres międzywojenny dostarczała warszawska firma A. Chojecki mieszcząca się przy ul. Chmielnej 39 w cenie 37 zł.<br>Lornetki 6x30 powszechnie używane w wojskach lądowych nie znalazły zastosowania w Polskiej Marynarce Wojennej z powodów, o których
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego