Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
którym zlokalizowany jest obiekt, odbiornik zacznie odbierać kolejne impulsy echa, każdy z takim samym opóźnieniem, czyli w takiej samej odległości. W miarę kontynuowania obrotu wiązki antenowej przez jakiś czas impulsy echa są obecne, dopóki obiekt znajduje się w wiązce, a następnie znów znikną. W efekcie do odbiornika dotrze tzw. paczka impulsów echa.
Sytuację z rys. 1.4a możemy przenieść bezpośrednio na ekran najbardziej typowego wskaźnika radarowego, zwanego panoramicznym lub wskaźnikiem typu P. W radiolokacji bywają stosowane inne typy wskaźników, o czym będzie jeszcze mowa, ale wskaźnik P jest tak nieodłączny od radaru, że należy mu się kilka zdań już teraz.


Ekran
którym zlokalizowany jest obiekt, odbiornik zacznie odbierać kolejne impulsy echa, każdy z takim samym opóźnieniem, czyli w takiej samej odległości. W miarę kontynuowania obrotu wiązki antenowej przez jakiś czas impulsy echa są obecne, dopóki obiekt znajduje się w wiązce, a następnie znów znikną. W efekcie do odbiornika dotrze tzw. paczka impulsów echa.<br>Sytuację z rys. 1.4a możemy przenieść bezpośrednio na ekran najbardziej typowego wskaźnika radarowego, zwanego panoramicznym lub wskaźnikiem typu P. W radiolokacji bywają stosowane inne typy wskaźników, o czym będzie jeszcze mowa, ale wskaźnik P jest tak nieodłączny od radaru, że należy mu się kilka zdań już teraz.<br>&lt;page nr=19&gt;<br><br>Ekran
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego