Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1999
to sposób podania leku. W chorobach układu oddechowego umożliwia ona podanie leku bezpośrednio na błony śluzowe układu oddechowego. Polega na zaciągnięciu do dróg oddechowych aerozolu.
W chorobach nosa stosujemy inhalacje do nosa, używając specjalnych przystawek do aerozoli, lub odpowiednich rozpylaczy, ryc. 2.

W chorobach krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc stosujemy inhalacje z inhalatorów stacjonarnych bądź z tak zwanych inhalatorów pojedynczych dawek, ryc. 4a, 4b.

Podanie leku w postaci aerozolu, np. w katarze czy w chorobach krtani, nie stwarza problemów technicznych, a to głównie dlatego, że chory narząd znajduje się tuż przy aparacie podającym aerozol. O wiele więcej trudności sprawia wykonanie inhalacji
to sposób podania leku. W chorobach układu oddechowego umożliwia ona podanie leku bezpośrednio na błony śluzowe układu oddechowego. Polega na zaciągnięciu do dróg oddechowych aerozolu.<br>W chorobach nosa stosujemy inhalacje do nosa, używając specjalnych przystawek do aerozoli, lub odpowiednich rozpylaczy, ryc. 2.<br>&lt;gap reason="photo"&gt;<br>W chorobach krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc stosujemy inhalacje z inhalatorów stacjonarnych bądź z tak zwanych inhalatorów pojedynczych dawek, ryc. 4a, 4b.<br>&lt;gap reason="photo"&gt;<br>&lt;page nr=10&gt; Podanie leku w postaci aerozolu, np. w katarze czy w chorobach krtani, nie stwarza problemów technicznych, a to głównie dlatego, że chory narząd znajduje się tuż przy aparacie podającym aerozol. O wiele więcej trudności sprawia wykonanie inhalacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego