Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
missio" mówi o nowożytnych areopagach. Areopagi te to świat nauki, kultury, środków przekazu; są to środowiska elit intelektualnych, środowiska pisarzy i artystów."

Papież nieprzypadkowo przywołuje tu wizję Areopagu. W Dziejach Apostolskich znajdujemy opis spotkania św. Pawła na ateńskim Areopagu z epikurejskimi i stoickimi filozofami, którzy wyśmiali jego przepowiadanie. "Posłuchamy cię innym razem", powiedzieli mu na odchodne najwybitniejsi intelektualiści tamtej epoki. Wyobraźmy sobie Apostoła głoszącego dzisiaj Chrystusa Zmartwychwstałego w Hollywood lub na Sorbonie. Tak jak przed blisko dwoma tysiącami lat na Areopagu, wzbudziłby co najwyżej drwiący uśmieszek i znaczące pukanie się palcem w czoło.

Tolerancja

Herbert Marcuse napisał, że żyjemy dzisiaj w epoce
missio" mówi o nowożytnych areopagach. Areopagi te to świat nauki, kultury, środków przekazu; są to środowiska elit intelektualnych, środowiska pisarzy i artystów."&lt;/&gt;<br><br> Papież nieprzypadkowo przywołuje tu wizję Areopagu. W Dziejach Apostolskich znajdujemy opis spotkania św. Pawła na ateńskim Areopagu z epikurejskimi i stoickimi filozofami, którzy wyśmiali jego przepowiadanie. &lt;q&gt;"Posłuchamy cię innym razem"&lt;/&gt;, powiedzieli mu na &lt;orig&gt;odchodne&lt;/&gt; najwybitniejsi intelektualiści tamtej epoki. Wyobraźmy sobie Apostoła głoszącego dzisiaj Chrystusa Zmartwychwstałego w Hollywood lub na Sorbonie. Tak jak przed blisko dwoma tysiącami lat na Areopagu, wzbudziłby co najwyżej drwiący uśmieszek i znaczące pukanie się palcem w czoło.<br><br>&lt;tit&gt; Tolerancja&lt;/&gt;<br><br> Herbert Marcuse napisał, że żyjemy dzisiaj w epoce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego