Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wiedza i Życie
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
elektromagnetycznej. Stosuje się je do pokryć głównych części płatowca. Z zasady są wielowarstwowe, a poszczególne warstwy to materiały izolujące (tworzywa sztuczne, ceramika) i pochłaniające (grafit, proszki tlenków żelaza, aluminium, miedzi, kobaltu). W efekcie powstaje pokrycie zarówno pochłaniające promieniowanie, jak i rozpraszające je.
Materiały wąskopasmowe, nazywane "rezonansowymi" materiałami pochłaniającymi, wykorzystują zjawisko interferencji fal elektromagnetycznych, które przyczynia się do ich tłumienia. Materiały wąskopasmowe zbudowane są z reguły z dwu metalowych powierzchni odbijających, między którymi znajduje się zwykle substancja o właściwościach dielektrycznych (np. guma). Oprócz wymienionych materiałów wąsko- szerokopasmowych stosuje się jeszcze materiały hybrydowe, łączące właściwości obu grup oraz specjalne farby powierzchniowe.
Skuteczność metod
elektromagnetycznej. Stosuje się je do pokryć głównych części płatowca. Z zasady są wielowarstwowe, a poszczególne warstwy to materiały izolujące (tworzywa sztuczne, ceramika) i pochłaniające (grafit, proszki tlenków żelaza, aluminium, miedzi, kobaltu). W efekcie powstaje pokrycie zarówno pochłaniające promieniowanie, jak i rozpraszające je.<br>Materiały wąskopasmowe, nazywane "rezonansowymi" materiałami pochłaniającymi, wykorzystują zjawisko interferencji fal elektromagnetycznych, które przyczynia się do ich tłumienia. Materiały wąskopasmowe zbudowane są z reguły z dwu metalowych powierzchni odbijających, między którymi znajduje się zwykle substancja o właściwościach dielektrycznych (np. guma). Oprócz wymienionych materiałów wąsko- szerokopasmowych stosuje się jeszcze materiały hybrydowe, łączące właściwości obu grup oraz specjalne farby powierzchniowe.<br>Skuteczność metod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego