Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
traktować jako ostateczne. Pamiętając jednak cały czas o tym, że nie muszą ich sprzedać nam.

Tymczasem czas płynie i emocje, sowicie podlane narodowym sosem, należałoby przynajmniej spróbować zracjonalizować. Co właściwie znaczy przekonanie - żywione w dobrej wierze - że PZU powinno zostać firmą narodową, okrętem flagowym? Znaczy to, że nie chcielibyśmy, aby inwestorem strategicznym w PZU było Eureko, ale też żadna inna firma zagraniczna, która może uczynić z naszego ubezpieczyciela peryferyjny oddział, a centralę przenieść gdzie indziej i - co niewykluczone - wycofać jego walory z polskiej giełdy, jak stało się z wieloma sprywatyzowanymi przedsiębiorstwami.
Wydaje się, że w tej kwestii skłócone partie polityczne mogłyby się
traktować jako ostateczne. Pamiętając jednak cały czas o tym, że nie muszą ich sprzedać nam.<br><br>Tymczasem czas płynie i emocje, sowicie podlane narodowym sosem, należałoby przynajmniej spróbować zracjonalizować. Co właściwie znaczy przekonanie - żywione w dobrej wierze - że PZU powinno zostać firmą narodową, okrętem flagowym? Znaczy to, że nie chcielibyśmy, aby inwestorem strategicznym w PZU było Eureko, ale też żadna inna firma zagraniczna, która może uczynić z naszego ubezpieczyciela peryferyjny oddział, a centralę przenieść gdzie indziej i - co niewykluczone - wycofać jego walory z polskiej giełdy, jak stało się z wieloma sprywatyzowanymi przedsiębiorstwami.<br>Wydaje się, że w tej kwestii skłócone partie polityczne mogłyby się
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!