Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
miękkości na dobrze rozgrzanym oleju. Powinny mieć jasnozłocisty kolor. Płaski półmisek wyłóż dokładnie opłukanymi i osączonymi z wody liśćmi sałaty.
Przygotowane mięso wymieszaj z podsmażonymi jarzynami, dopraw do smaku majonezem ewentualnie odrobina soli i pieprzu. Wyłóż sałatkę na liście sałaty, formując zgrabne gniazda. W środku każdego zrób niewielkie wgłębienie.
Ugotuj jajka na twardo, obierz ze skorupek, wyjmij żółtka i rozetrzyj je drobniutko posiekaną natką pietruszki lub koperkiem, dodaj majonez i wymieszaj. Łyżką nałóż przygotowaną masę w środek każdego gniazda. Posyp pozostałą zieleniną. Sałatkę podawaj w charakterze przekąski lub z pieczywem, jako danie główne na lekką letnią kolację.
RADA: sałatkę przygotujesz znacznie szybciej, jeśli
miękkości na dobrze rozgrzanym oleju. Powinny mieć jasnozłocisty kolor. Płaski półmisek wyłóż dokładnie opłukanymi i osączonymi z wody liśćmi sałaty.<br>Przygotowane mięso wymieszaj z podsmażonymi jarzynami, dopraw do smaku majonezem ewentualnie odrobina soli i pieprzu. Wyłóż sałatkę na liście sałaty, formując zgrabne gniazda. W środku każdego zrób niewielkie wgłębienie. <br>Ugotuj jajka na twardo, obierz ze skorupek, wyjmij żółtka i rozetrzyj je drobniutko posiekaną natką pietruszki lub koperkiem, dodaj majonez i wymieszaj. Łyżką nałóż przygotowaną masę w środek każdego gniazda. Posyp pozostałą zieleniną. Sałatkę podawaj w charakterze przekąski lub z pieczywem, jako danie główne na lekką letnią kolację.<br>RADA: sałatkę przygotujesz znacznie szybciej, jeśli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego