Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
rwały przed siebie jak szalone, podpalając po drodze łany, winnice i sady oliwne. Cały dorobek rolników filistyńskich obrócił się w perzynę.
Mieszkańcy Timnah, zaślepieni rozpaczą, zabili byłą żonę i teścia podpalacza. Samson wnet dowiedział się o tym i zaprzysiągł im srogą zemstę. Przez długi czas nękał Filistynów wojną podjazdową. Wyrastał jak spod ziemi, zabijał przechodniów i szerzył taki postrach, że nikt nie ośmielał się nosa poza mury wychylić. Wnet nastała bieda i głód, życie miejskie sparaliżował zastój i strach. Za sprawą jednego zabijaki dumne miasto znalazło się w takim położeniu, jakby było oblężone przez całą armię.
Filistyni postanowili wreszcie położyć kres tym wybrykom
rwały przed siebie jak szalone, podpalając po drodze łany, winnice i sady oliwne. Cały dorobek rolników filistyńskich obrócił się w perzynę.<br>Mieszkańcy Timnah, zaślepieni rozpaczą, zabili byłą żonę i teścia podpalacza. Samson wnet dowiedział się o tym i zaprzysiągł im srogą zemstę. Przez długi czas nękał Filistynów wojną podjazdową. Wyrastał jak spod ziemi, zabijał przechodniów i szerzył taki postrach, że nikt nie ośmielał się nosa poza mury wychylić. Wnet nastała bieda i głód, życie miejskie sparaliżował zastój i strach. Za sprawą jednego zabijaki dumne miasto znalazło się w takim położeniu, jakby było oblężone przez całą armię.<br>Filistyni postanowili wreszcie położyć kres tym wybrykom
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego