Typ tekstu: Książka
Autor: Rudnicka Halina
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1951
prędko podniosła się do odmarszu grupa, przy której przysiadł Kalias. Podniósł się również, choć nie wiedział, co ma ze sobą zrobić - jeszcze go nigdzie nie przydzielono. Ale główny nadzorca, subvilicus, nie zapomniał o niczym. Spojrzał na Kaliasa i kiwnął palcem.
- Świnie paść umiesz?
- Tak - odpowiedział szybko, choć nie miał pojęcia, jak taka praca wygląda. Widywał wprawdzie u babki po kilka świń w chlewie, ale nigdy się nimi nie interesował. Wolał paść krowy na łąkach wspólnie z chłopakami ze wsi. Chyba jednak pasienie świń nie jest trudniejsze niż pasienie krów.
Jednego był tylko pewien - pasterz nie może nosić na nogach ciężkiego łańcucha, a
prędko podniosła się do odmarszu grupa, przy której przysiadł Kalias. Podniósł się również, choć nie wiedział, co ma ze sobą zrobić - jeszcze go nigdzie nie przydzielono. Ale główny nadzorca, subvilicus, nie zapomniał o niczym. Spojrzał na Kaliasa i kiwnął palcem.<br>- Świnie paść umiesz?<br>- Tak - odpowiedział szybko, choć nie miał pojęcia, jak taka praca wygląda. Widywał wprawdzie u babki po kilka świń w chlewie, ale nigdy się nimi nie interesował. Wolał paść krowy na łąkach wspólnie z chłopakami ze wsi. Chyba jednak pasienie świń nie jest trudniejsze niż pasienie krów.<br>Jednego był tylko pewien - pasterz nie może nosić na nogach ciężkiego łańcucha, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego