Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
rządów państw Unii nie pyta, skąd wziąć pieniądze". Ta wypowiedź pomija realia ekonomiczne - jeśli innych stać na zasiłki, nie znaczy przecież, że i nasz budżet na to stać. Ale dla niektórych jest to przekonujące. Skoro pieniądze są zapisane w konstytucji, to widocznie jakoś się znajdą. Tylko czy to jest naprawdę jakakolwiek odpowiedź? Taki sposób traktowania odbiorcy jest typowym przykładem demagogii.

Zygmunt Wrzodak nazywa Lecha Wałęsę "szubrawcem polityki polskiej". Jarosław Kaczyński mówi o Marku Borowskim "ten krętacz z lewej strony", a Mirosława Kątna opisuje Leppera jako "opalonego ignoranta". Czy to erystyka, czy zwykły magiel?

- Magiel, ale uzasadniony psychologicznie. Obliczony na wzbudzenie emocji
rządów państw Unii nie pyta, skąd wziąć pieniądze". Ta wypowiedź pomija realia ekonomiczne - jeśli innych stać na zasiłki, nie znaczy przecież, że i nasz budżet na to stać. Ale dla niektórych jest to przekonujące. Skoro pieniądze są zapisane w konstytucji, to widocznie jakoś się znajdą. Tylko czy to jest naprawdę jakakolwiek odpowiedź? Taki sposób traktowania odbiorcy jest typowym przykładem demagogii. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who7&gt;Zygmunt Wrzodak nazywa Lecha Wałęsę "szubrawcem polityki polskiej". Jarosław Kaczyński mówi o Marku Borowskim "ten krętacz z lewej strony", a Mirosława Kątna opisuje Leppera jako "opalonego ignoranta". Czy to erystyka, czy zwykły magiel? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who8&gt;- Magiel, ale uzasadniony psychologicznie. Obliczony na wzbudzenie emocji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego