Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
bohaterka jest dziedzicznie obciążona skłonnością do schizofrenii. Po czwarte wreszcie - gwiazda używała na przemian środków nasennych i pobudzających oraz nie gardziła narkotykami i alkoholem, co jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. Jeśli dodać do tego poczucie osamotnienia, niespełnione pragnienie posiadania dzieci i pewne - delikatnie mówiąc - zahamowania osobowościowe - otrzymamy obraz koszmaru, jakim było jej życie.
I tym właśnie jest powieść Oates: opisem koszmaru (psychicznego i fizycznego), który krył się pod powłoką "błyszczącego" życia wielkiej gwiazdy kina.
LESZEK BUGAJSKI
Joyce Carol Oates: "Blondynka"
Przeł. Mariusz Ferek,
Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2001.PROSIMY NIE POWTARZAĆ

Niektóre wiadomości są tak mrożące, że aż dziwne, że decydenci nie
bohaterka jest dziedzicznie obciążona skłonnością do schizofrenii. Po czwarte wreszcie - gwiazda używała na przemian środków nasennych i pobudzających oraz nie gardziła narkotykami i alkoholem, co jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. Jeśli dodać do tego poczucie osamotnienia, niespełnione pragnienie posiadania dzieci i pewne - delikatnie mówiąc - zahamowania osobowościowe - otrzymamy obraz koszmaru, jakim było jej życie. <br>I tym właśnie jest powieść &lt;name type="person"&gt;Oates&lt;/&gt;: opisem koszmaru (psychicznego i fizycznego), który krył się pod powłoką "błyszczącego" życia wielkiej gwiazdy kina.<br>&lt;au&gt;LESZEK BUGAJSKI&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Joyce Carol Oates&lt;/&gt;: &lt;name type="tit"&gt;"Blondynka" &lt;/&gt;<br>Przeł. Mariusz Ferek, <br>Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2001.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="satire" sex="m"&gt;&lt;page nr=32&gt;<br>&lt;tit&gt;PROSIMY NIE POWTARZAĆ&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Niektóre wiadomości są tak mrożące, że aż dziwne, że decydenci nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego