Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
lub syntezy (agregacji, kompozycji), wyróżnia się w relatywnych układach cechy proste (elementarne, analityczne) oraz cechy złożone. Posługiwanie się cechą złożoną w miejsce zbioru cech prostych, na których drogą syntezy ta cecha została utworzona, wiąże się na ogół z utratą części informacji.
10 Przyjmując występujące w części kierunków filozoficznych dualistyczne ujęcie jakości, wyróżnia się cechy pierwotne i wtórne. Cechy pierwotne (a także ich stany) są zawarte w przedmiotach i przyznaje się im charakter obiektywny. Cechy wtórne (a także ich stany) powstają i są formułowane subiektywnie, w związku z oddziaływaniem cech pierwotnych na człowieka.
11 W zależności od kinetyki stanów cech rozpatrywanych przedmiotów
lub syntezy (agregacji, kompozycji), wyróżnia się w relatywnych układach cechy proste (elementarne, analityczne) oraz cechy złożone. Posługiwanie się cechą złożoną w miejsce zbioru cech prostych, na których drogą syntezy ta cecha została utworzona, wiąże się na ogół z utratą części informacji.<br>10 Przyjmując występujące w części kierunków filozoficznych dualistyczne ujęcie jakości, wyróżnia się cechy pierwotne i wtórne. Cechy pierwotne (a także ich stany) są zawarte w przedmiotach i przyznaje się im charakter obiektywny. Cechy wtórne (a także ich stany) powstają i są formułowane subiektywnie, w związku z oddziaływaniem cech pierwotnych na człowieka.<br>11 W zależności od kinetyki stanów cech rozpatrywanych przedmiotów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego