Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 08.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się kontroli u lekarza? Jeżeli masz tzw. zespół znamion atypowych, czyli wiele dużych, nieregularnych, niekiedy z różową obwódką, dobrze jest odwiedzić dermatologa raz na 3-6 miesięcy. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, zgłoś się do niego natychmiast. Jak twierdzi doc. Lidia Rudnicka, lepiej kontrolować znamiona kilka razy za dużo niż o jeden raz za mało.
Warto także skontrolować skórę po powrocie ze słonecznych wakacji, choć nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy wyjściem na słońce i natychmiastowym zachorowaniem na czerniaka. Choroba może pojawić się dopiero po kilku, a nawet kilkunastu latach pławienia się w promieniach słonecznych.

Opalać się czy nie?

Od co najmniej pół wieku
się kontroli u lekarza? Jeżeli masz tzw. zespół znamion atypowych, czyli wiele dużych, nieregularnych, niekiedy z różową obwódką, dobrze jest odwiedzić dermatologa raz na 3-6 miesięcy. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, zgłoś się do niego natychmiast. Jak twierdzi doc. Lidia Rudnicka, lepiej kontrolować znamiona kilka razy za dużo niż o jeden raz za mało. <br>Warto także skontrolować skórę po powrocie ze słonecznych wakacji, choć nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy wyjściem na słońce i natychmiastowym zachorowaniem na czerniaka. Choroba może pojawić się dopiero po kilku, a nawet kilkunastu latach pławienia się w promieniach słonecznych.<br><br>&lt;tit&gt;Opalać się czy nie?&lt;/&gt;<br><br>Od co najmniej pół wieku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego