Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
demaskuje ówczesne hasła propagandowe o "dobrodziejstwach" stanu wojennego dla gospodarki i kultury, m.in. w dziedzinie produkcji książek.
Ostatni okres komunizmu w Polsce charakteryzuje pewien postęp w ruchu wydawniczym. Co prawda przeciętna liczba publikowanych rocznie tytułów (10 310) jest jeszcze wciąż niższa niż w drugiej połowie lat siedemdziesiątych (11 368), jednakże ukazuje się na rynku znacznie więcej książek literackich, zwłaszcza przeznaczonych dla dorosłych.
Oferta wydawnicza stawała się - jak już wspomniano - coraz bardziej interesująca, gdyż władze wycofywały się częściowo z różnych cenzorskich zakazów.
W jakiej mierze przełom ustrojowy z lat 1989-1990 oddziałał na ruch wydawniczy?
Warto przypomnieć pewne generalne zjawiska, o
demaskuje ówczesne hasła propagandowe o "dobrodziejstwach" stanu wojennego dla gospodarki i kultury, m.in. w dziedzinie produkcji książek.<br> Ostatni okres komunizmu w Polsce charakteryzuje pewien postęp w ruchu wydawniczym. Co prawda przeciętna liczba publikowanych rocznie tytułów (10 310) jest jeszcze wciąż niższa niż w drugiej połowie lat siedemdziesiątych (11 368), jednakże ukazuje się na rynku znacznie więcej książek literackich, zwłaszcza przeznaczonych dla dorosłych.<br> Oferta wydawnicza stawała się - jak już wspomniano - coraz bardziej interesująca, gdyż władze wycofywały się częściowo z różnych cenzorskich zakazów.<br> W jakiej mierze przełom ustrojowy z lat 1989-1990 oddziałał na ruch wydawniczy?<br> Warto przypomnieć pewne generalne zjawiska, o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego